Zrůdná zdravotní sestra, která nesnášela křik kojenců. Na deset jich usmrtila!

- REKLAMA -

„Miminka mi předávala vždy umytá a navoněná.“ Tak zní jedna ze vzpomínek na zdravotní sestru Marii Fikáčkovou, ženu, která skutečně vždy navozovala dojem, že je slušnou a vzornou pracovnicí, která se o děti hezky stará a svou práci odvádí tak, jak má. Ovšem když byla sama, dětem lámala ručičky, drtila hlavičky a jednomu dokonce i u trhla ucho. Důvod proč tak dělala je až děsivě prostý: nesnášela dětský křik.

- Reklama -

Když bylo Fikáčkové 24 let, měla v sušické nemocnici skutečně dobré postavení. Nějakou dobu se dokonce uvažovalo, že povýší na vrchní sestru.

Na začátku šedesátých let nebyla technika nemocničních zařízení na takové úrovni, aby dokázal personál jasně identifikovat čím to je, že zde umírají další a další děti. Všeobecně to bylo považováno za tragédii a tím to končilo.

archiv ČT1

Jedné čerstvě narozené holčičce třeba Fikáčková natrhla ucho, když s ní předtím intenzivně třásla. Primářovi následně vysvětlila, že šlo o omyl a dočkala se pouhého pokárání. Svého prvního kojence usmrtila hned v prvním roce, co zde byla zaměstnaná. „Bezpečně si pamatuji, že dítě jsem tloukla do hlavy a prsou,“ sdělila později vyšetřovatelům.


Pokračování na další straně


1
2
3
4
5
( 1 z 5 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJExpres.cz
SHARE