Zpomalte stárnutí a zůstaňte dlouho mladá. Stačí dodržovat několik jednoduchých rad!

Všichni bychom chtěli zůstat mladí co nejdéle, nejen kvůli kráse, ale i kvůli zdraví! Jak toho ale docílit? Tajemství věčně mladých rozlouskl tým vědců z Velké Británie.

0
3012

Tým vědců otestoval 1000 žen ve věku 38 let. Zjistili, že některé ženy měly stejnou kondici jako v dobách, kdy jim bylo 20, zatímco jiné měly zdraví na úrovni seniorů! To vědce zaujalo. V čem byl rozdíl? Podle vědců se na tom, jak stárneme, podílí genetika jen z 20 %. Mnohem důležitějším faktorem je životní prostředí a náš životní styl.

Jak si zachovat mladistvý vzhled co nejdéle? Není to tak složité, přečtěte si sami!

1) Vyhýbejte se stresu

Elizabeth Blackburnová, genetička a nositelka Nobelovy ceny, zjistila, že jedna část chromozomů je přímo zodpovědná za proces stárnutí. Čím je tato konkrétní část chromozomu kratší, tím rychleji stárneme. Proč se ale tato část chromosomu vlastně zkracuje? Odpověď je prostá: Může za to stres.

Meditace je jedním z nejlepších způsobů, jak potlačit stres a zklidnit se. Meditace tak zpomaluje proces zkracování částí chromozomů zodpovědných za stárnutí. Přihlaste se do kurzů meditace nebo jógy a naučte se dát sbohem negativním pocitům a myšlenkám.

Další rady a tipy najdete na další straně.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah