Žena zhubla 140 kilo. Teď se vejde do jedné nohavice svých starých kalhot!

Hubnout, to není nikdy snadné. Chce to vytrvalost a odhodlání. A co teprve, když potřebujete zhubnout celých 140 kg! Téhle dívce se to podařilo. Teď se vejde do jedné nohavice svých starých kalhot!

0
7575

Dívka jménem Lexi Reed z Indiany zveřejnila na svém Instagramu fotografie, na nichž se obléká do svého starého oblečení. Ten pohled je opravdu neuvěřitelný. Pokud potřebujete motivaci k hubnutí, tyhle fotografie vám ji určitě dodají.

Lexi ztratila 312 liber (to je něco málo přes 140 kilogramů) za pouhé dva roky. Pomohla jí k tomu pouze změna jídelníčku a pravidelné cvičení.

Dívka se za pouhé dva roky změnila takřka k nepoznání. Na Instagramu ji teď sleduje mnoho dalších dívek, pro které je inspirací. Celkem má přes 700 tisíc fanoušků!

#transformationtuesday My name is Lexi and when I married my bestfriend I wore a size 34W wedding dress that was almost impossible to find. I also weighed 485lbs at the time however despite my setbacks & size – my wedding day was literally the best day of my life. My dress was perfect, I married my bestfriend, and it was a day full of love and memories with our favorite people. I don't regret any part of it and felt beautiful no matter what a number on the scale or size on a dress tag read. We can always lose weight, but we must learn to love ourselves no matter what size. If you don't love yourself losing weight won't change that. I felt beautiful in both pictures but happy that I will now be around for many more years as a wife. Speak kindly to yourself because youre always listening and fall in love with taking care of yourself. Start today! ——————————————————————————– Summers getting close! Lets get paid to get lean in 2018! Fedup & ready to spend 2018 fighting back for your health? Step into summer with our tribe! Next dietbet starts 5/21! I joined my first dietbet in January 2016 when I started my journey & it helped me change my life! Time to change yours too & make those resolutions stick! Lose weight, share tips/recipes, giveaways including @fedupfam tees & @proteinmilkshake, & get paid!  Link in bio or dietbet.com/fatgirlfedup #goals #motivation #fit #fitfam #obesetobeast #weightloss #weightlossjourney #motivation #fattofit  #dietbet #diet #plussize #fitspo  #motivation #fitness #gym #anytimefitness #fitspo #losingweight #fedupfam #weightlosstransformation #transform #gymlife #fitnessmotivation #fedupfam #fedup #fatgirlfedupsdietbet #extremeweightloss

A post shared by Lexiiii ❤ (@fatgirlfedup) on

Chcete se o této inspirativní dívce dozvědět víc? Podívejte se na další stranu.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah