9 problémů, kterými si prochází dospělí, kteří v dětství zažili nějaké trauma

- REKLAMA -

Dětství z trauma si v sobě neseme až do dospělosti. Vypořádat se s ním je obtížné, především proto, že ne každý si uvědomuje, z čeho jeho problémy vlastně vyplývají. Přiznat si pravdu a začít s ní bojovat, je první krok k uzdravení. 

- Reklama -

Mnoho psychických problémů má původ právě v dětském traumatu. Trauma to může být jakékoli: duševní, fyzické nebo sexuální. Žijete svůj život a věříte, že to, co se vám v dětství přihodilo, máte už dávno za sebou. Překonali jste to. Jenže trauma se může projevit ve vašem nezdravém chování, a když nejste dostatečně opatrní, můžete strávit zbytek života v marném boji s minulostí.

Dovolte si cítit. Vyjasněte si své emoce, zapracujte na nich a nechte minulost odejít. Je v pořádku podívat se zpátky, ale nezůstávejte v minulosti trvale.

- Reklama -

Připravili jsme pro vás seznam nezdravého chování, které má původ v dětském traumatu. Pokud se v některém z bodu vidíte, už víte, co musíte udělat!

Ovládá vás strach.

Vždycky hrajete na jistotu, vždy se rozhodujete pro to, co je bezpečné. Věříte tomu, že tak je to správné, ale ve skutečnosti vám strach brání v tom plně si užívat života, riskovat a jít si za tím, co skutečně chcete.

Jste pasivně agresivní.

Potlačujete své emoce a svůj hněv. Nikdy se nevrháte do přímé konfrontace, místo toho kolem něj jen kroužíte. Možná si myslíte, že se jen snažíte vyhýbat negativním emocím, ale ve skutečnosti sami sebe zraňujete.

Nikoho k sobě nepouštíte.

Věříte, že dřív nebo později vás každý ve vašem životě zradí. To vám brání v navazování plnohodnotných vztahů. Vždycky si držíte odstup, a právě to je důvodem, proč vás lidé opouštějí.

To, že se k vám někdo v minulosti zachovat zle, neznamená, že mají všichni jen špatné úmysly.

Seznam pokračuje na následující stránce.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJpsych2go
SHARE