Samurajský test mužství. Zjistěte jak moc jste mužný.

- REKLAMA -
- Reklama -

Samurajové byli japonští bojovníci z období středověku, kteří byli především proslulí svou naprostou oddaností. Samuraj sloužil svému císaři nebo obecně pánovi a řídil se specifickým etickým kodexem, který se nazýval bušidó (Cesta válečníka). Okolo 12. století byli samurajové samostatnou společenskou třídou, k níž se řadilo až 10 procent japonské společnosti. V 19. století se tato vrstva rozpustila, samurajové jsou ale dodnes v Japonsku uznávanými postavami, ke kterým odkazuje mnoho příběhů a mýtů.

Samurajové měli mnoho různých zvyků. Jedním z bych bylo i gesto zaťaté pěsti, podle kterého poznávali u jiných mužů sílu charakteru. Protože se tento “test” dochoval dodnes, můžete si ho teď vyzkoušet i vy. Je vlastně velmi jednoduchý a rychlý.

Test se jmenuje Kobushi Shindan a Samurajové s jeho pomocí rozčleňovali lidi do tří odlišných skupin. Chcete si vyzkoušet, do jaké z nich byste patřili vy? Je to jednoduché. Zatněte pěst, zcela přirozeně, aniž byste se nějak kontrolovali nebo si na něco hráli. Zatněte jako byste ji zatnuli normálně a zapamatujte si jen to, jak jste ji zatnuli. A sledujte dál.


Pokračování na další straně


1
2
3
4
( 1 z 4 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJZajimavysvet.eu
SHARE