3 důvody proč je Instagram nejhorší sociální sítí na světě! Proč ničí mezilidské vztahy, sebepojetí a přírodu?

- REKLAMA -

I když máte Instagram rádi a používáte ho, někde uvnitř jistě víte, že může škodit vám jako člověku i vašim vztahům. Možná jste ale nevěděli, že tato síť může páchat škody také na životním prostředí.

- Reklama -

Sociální sítě čelí v poslední době velkému tlaku ohledně soukromí uživatelů či cenzury nevhodného obsahu. I přesto nám však do života přináší mnoho výhod, díky kterým nám stojí za to je využívat. Každá mince má ale dvě strany, a sociální sítě tak kromě množství výhod přináší i celou řadu záporů.

A právě na tyto záporné stránky se dnes podíváme u jedné z nejoblíbenějších sítí současnosti, Instagramu.

- Reklama -

Ještě než začneme, rádi bychom abyste se zůčastnili našeho malého kvízu, ohledně užívání sociálních sítích.


Tak jdeme na to…

1. Zkreslená představa reality

Pokud používáte Instagram, dost možná se snažíte zveřejňovat pouze fotky, na kterých vypadáte „dokonale“. Chcete se totiž prezentovat v tom nejlepším světle, což vám přinese hodně lajků, které vás krásně pohladí po egu. O totéž se snaží ale také skoro všichni ostatní uživatelé, a výsledkem tak často je zeď plná dokonalých snímků, které ale ve skutečnosti nezachycují reálný každodenní život daných lidí, ale jakousi vyleštěnou image.

To může být velmi nebezpečné pro naši psychiku, protože se přirozeně snažíme srovnávat svůj život s ostatními. A když vidíme, že někdo se má úplně dokonale, zatímco vy máte hromadu problémů, které vás už tak trápí, způsobí to u vás ještě větší frustraci, někdy dokonce až deprese.

Pokračování na další straně!

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJZajimavySvet.eu
SHARE