Vzdělání není podstatné, děti ze všeho nejvíce potřebují lásku. Tohle by si měl přečíst každý rodič!

- REKLAMA -

Děti jsou pro většinu rodičů darem, který chrání jako oko v hlavě. Jenže někdy se rodiče snaží vychovávat děti způsobem, který je okrádá o to, co skutečně potřebují. Lásku! V dětství se výrazně formuje osobnost člověka a nedostatek vřelých citů ze strany rodičů může mít později velice negativní vliv v dospělém životě. Láska je velice důležitým prvkem ve výchově. Bez ní dítě nikdy nedostane do života to, co potřebuje i přes to nejlepší vzdělání. Jak správně nakombinovat výchovu s dostatečným citovým zázemím?

- Reklama -

Výchova není jen o tom říkat smíš a nesmíš

Výchova dítěte rozhodně není jednoduchá, a i když má člověk nějaké vize, realita bývá mnohdy zcela odlišná. Musíme si však v první řadě uvědomit to, že pokud budeme dávat na první místo kariéru, práci o domácnost a další aktivity před trávení času s dítětem, zle se nám to vyplatí.

Co je vlastně výchova? Znamená to, že obstaráme dítěti jídlo, oblečení a budeme mu říkat, co smí a nesmí? Je to její důležitá část, to bezesporu. Ale dítěti musíme hlavně ukázat, že tu jsme pro něj, že si na něj umíme udělat čas a že je pro nás důležité.

Pokud se bojíte toho, že byste dítěti dali prst a ono by si vzalo celou ruku, vždy mějte na paměti, že je jen na vás, jaké hranice stanovíte a jakým způsobem dáte dítěti najevo svou touhu a ochotu se mu věnovat.

Pokud vás dítě požádá o to, abyste si s ním při usínání lehli do postele, udělejte to. Alespoň na chviličku. Věčné řeči o tom, že „já teď nemůžu, protože musím ještě uklidit, musím udělat večeři, musím dodělat práci,“ v takovém případě nejsou na místě.

Proč je důležité s dětmi mluvit? Pokračujte na následující stranu.


Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.electropiknik.cz
SHARE