Těchto 15 ikonických kreslených postav bylo inspirováno skutečnými lidmi. Kdo byl Pepek námořník, nebo Milhouse ze Simpsonů?

- REKLAMA -

Mnozí kreslení hrdinové se stali nedílnou součástí našich dětských let. Některé jsme milovali, jiné nenáviděli, ale v paměti nám uvízli všichni. Ve většině případů byly tyto kreslené postavičky pouze výplodem fantazie svých autorů. Věděli jste však, že některé z nich mají svůj předobraz v reálných osobnostech? Podívejte se, které notoricky známé kreslené postavy to jsou.

- Reklama -

1. Pepek námořník alias Frank „Rocky“ Fiegel

Svalnatý námořník milující špenát nepochybně patří mezi ikony animovaného světa. Inspirací pro Pepka byl údajně jakýsi Frank „Rocky“ Fiegel z Illinois, kterému jeho svaly přinesly i drsnou přezdívku. Fiegel byl bezzubý, kouřil dýmku a často se účastnil různých soubojů, podobně jako animovaný Pepek. Říká se, že byl Frank velice laskavý k dětem, i když zemřel bezdětný.

- Reklama -
Pepek námořník. Foto: Boredpanda.com

2. Uršula z Malé mořské víly alias Divine

Jendou z nejznámějších záporných postav animovaných filmů je čarodějnice Uršula z Malé mořské víly. Obtloustlá mořská příšera s chapadly byla inspirována hercem a zpěvákem Harrisem Glennem Milsteadem, který často vystupoval v ženském přestrojení jako drag queen pod jménem Divine (Božská). Divine se objevila v řadě filmů Johna Waterse, které tvoří významnou část americké LGBT kultury.

3. Edna Mode alias Edith Head

V animovaném filmu Úžasňákovi dostala prostor i excentrická módní návrhářka jménem Edna Mode, která šije kostýmy pro superhrdiny. Díky jejímu vzezření i náplni práce není divu, že ji lidé spojují s Edith Headovou, kostýmní návrhářkou s velice podobným stylem. Kulaté brýle i atypický střih vlasů určitě nemůže být jen náhodnou podobností.

4. Supi z Knihy džunglí alias Beatles

Tvůrci animované Knihy džunglí mířili hodně vysoko, když chtěli, aby členové skupiny the Betles propůjčili své hlasy filmovým supům. Trnto nápad vzal však velice rychle za své, když John Lennon nabídku odmítl. To však nezabránilo animátorům, aby slavné muzikanty do pohádky přeci jen nějak zakomponovali. Supi nejen, že připomínají Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringo Starra, ale v originálním znění mají i výrazný Liverpoolský akcent.

5. Betty Boop alias Helen Kane

Další ikonickou na našem seznamu je roztomilá Betty Boop, která byla původně vytvořena jako kreslená podoba americké zpěvačky Helen Kane. Ačkoliv kreslená postava měla původně podobu antropomorfního pudla s černýma plandavýma ušima, později se změnila v čistě lidskou osobnost. Kane společnost Max Fleischer & Paramount později zažalovala za využití její podoby, soudní spor však prohrála.

Zajímá vás, které další kreslené postavičky mají svůj předobraz v reálných osobnostech? Pak se podívejte na následující stránku.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJhttps://www.boredpanda.com
SHARE