Titanic se vrací. Legendární loď možná vypluje za tři roky opět na moře. Předejdeme tentokrát srážce s ledovcem?

- REKLAMA -

Osud Titanicu, obří zaoceánské lodi, na jejíž palubě zahynulo roku 1912 na 1500 lidí, je veřejně známou věcí a to nejen díky slavnému filmovému zpracování. Komerční projekt s názvem Titanic 2, který chce využít slávu svého předchůdce, má veliké ambice a vyplout by měl roku 2022.

- Reklama -

- Reklama -

Titanic 2 by měl dle dostupných informací kopírovat původní trasu (až na začátek v Dubaji) a povede přes Southempton až do New Yorku. Plán je ale takový, že by se loď měla podívat do různých koutů zeměkoule a dopřát tak možnost „nalodění se“ co nejvíce lidem. Za iniciativou stojí australský politik a miliardář v jednom Clive Palmer. Cena se odhaduje na 550 miliónů dolarů.

Realizaci stavby lodi provázejí od začátku nejasnosti. První zprávy o možném znovu-vyplutí  přišla poprvé v roce 2012, tedy přesně 100 let od roku, kdy se začal psát příběh nablýskané mořské slávy, který skončil smrtí mnohých. V roce 2015 Palmer oznámil, že je projekt zastaven kvůli sporům s čínskou vládou, jež měla na stavbě spolupracovat a měla být významným investorem. Podle dostupných informací ale práce na lodi znovu začala a výročí 110ti let by tak mohlo být dnem, kdy se slavný Titanic dočká své kopie na mořské hladině.

Kolik bude stát palubní lístek? A předejdeme tentokrát srážce s ledovcem? Tyto a další informace zjistíte na další straně.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
SHARE