Těchto 6 zlozvyků vám ničí život, i když na první pohled vypadají banálně!

- REKLAMA -

Sedavý a někdy až příliš pohodlný způsob života vám možná přijde ideální, ale ve skutečnosti vás užírá zevnitř. Všichni víme, že když se nebudeme moc hýbat, neprospěje to naší postavě ani zdraví. Jenže největší ránu zasadí neaktivní život nikoliv tělu, ale naší psychice. Které běžné zlozvyky udělají časem ze života peklo?

- Reklama -

1.Málo času stráveného venku na čerstvém vzduchu

Foto: Leisan Gabidullina

Když se řekne jít ven nemusí to vždy znamenat totéž. Možná, že chodíte ven, mezi lidi, ale jste pak pravdu venku v pravém slova smyslu? Zajít si do kina, do obchodu nebo do kavárny je sice fajn, ale stále nejste na čerstvém vzduchu. Na těchto místech nenačerpáte energii, která je třeba a nejspíš vás tam ani nic nového nepřekvapí. Oproti tomu procházka v přírodě může být hotovým lékem na duši.

Někdy zkuste vyměnit obchodní centrum za les a uvidíte, jak vaše nálada i energie vyletí raketovou rychlostí vzhůru.

2.Neustálé sezení

Foto: Leisan Gabidullina

Sedíte v práci, sedíte doma, sedíte s přáteli u vína. Do práce se vozíte autem nebo autobusem a po příchodu domů si lehnete, abyste si odpočinuli. Ale kde je nějaký zdravý pohyb? Sice je to pohodlné, ale ve výsledku vám to neskutečně uškodí.

Někdy stačí tak málo, abyste s tím začali něco dělat. Běžte do práce pěšky, projděte se po příchodu domů, jeďte o víkendu někam na výlet. Vaše tělo i mysl vám za to poděkují.

3.Přehlížení všeho hezkého, co se děje kolem

Foto: Leisan Gabidullina

Říká se, že by se člověk měl těšit z maličkostí. A je to opravdu tak. Pokud se dokážete radovat jen z opravdu velkých věcí, a navíc například jen materiálních, pak je to špatně. Není ani ideální si představovat životní situace jako z filmu a ve skutečnosti neumět prožívat ty reálné.

Malé radosti, hezké věci kolem vás – to je koření života. Když se naučíte tyto maličkosti vnímat, každý den bude o kus hezčí. Člověk by měl mít určitě nějaké cíle a něco, na co se může těšit, ale než ty věci přijdou, spokojte se s tím, co je kolem vás.

Další zlozvyky, které vám mohou kazit kvalitu života naleznete na následující straně.


Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.emefka.sk
SHARE