Strašíte své děti? Můžou z nich vyrůst agresoři tvrdí psychologická studie!

- REKLAMA -

Pokud máte děti, víte, že občas je velmi těžké donutit je k tomu, aby vás poslouchaly. Trochu je postrašit se v dané chvíli proto může jevit jako jednoduché a funkční řešení, avšak svému dítěti tím uškodíte víc, než si myslíte.

- Reklama -

Zcela jistě si ze svých dětských let pamatujete něco, čeho z čeho jste měli obrovský strach. Ať už to bylo smyšlené strašidlo či hrozivě vypadající místnost.

Tím pádem také zcela jistě víte, že pocity, které ve vás tyto věci vyvolávaly, nebyly vůbec příjemné.

- Reklama -

Pokud rodiče dítě systematicky straší, aby ho donutili k poslušnosti, může to mít nedozírné následky na jeho psychiku.

Známý český psycholog Jeroným Klimeš v rozhovoru pro server eXtra.cz uvedl: „Děti není vhodné strašit, protože děti mají ke strachu samy predispozice. Příroda pomocí strachu drží děti, aby se držely rodičů. Pokud se to ale v rodinách děje, děti mají následně problémy usínat samy, být samostatné či mají problémy v kolektivu, mohou být i následně agresivní.“

„Děti nenutíme, ani aby byly nadměrně statečné, protože statečnost, riskování nebo odvaha přicházejí s pubertou – je to hormonální záležitost. Znal jsem rodinu, kde dítě mělo noční děsy, protože mu babička vyprávěla děsuplné pohádky, protože i jí to v minulosti vyprávěli rodiče. Následky mohou být, že dítě regreduje – počůrává se, má problémy v kolektivu, odmítá zůstávat ve školce a podobně,“ vysvětluje Klimeš.

A jak vidí strašení dětí český zákon? To se dočtete na další straně!

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJeXtra.cz
SHARE