Vyberete si vždy první dobrou nebo špatnou zprávu? Co o vás vaše volba prozrazuje?

Dobrou nebo špatnou zprávu? Jakou byste si vybrali, kdybyste měli na výběr? Každý z vás zná určitě ten moment, kdy vám člověk chce sdělit dvě zprávy. Jednu dobrou, druhou špatnou. A tak vám dá na výběr a vám nezbývá nic jiného, než si vybrat jednu z nich, a to tu, kterou chcete slyšet jako první.

0
4443

Teď se zamyslete a vzpomeňte si, jakou si většinou vybíráte, nebo jakou byste si vybrali. Dnešní článek se bude týkat psychologie a toho, co o vás a vašem charakteru vaše rozhodnutí vlastně vypovídá.

Špatnou zprávu?

Pokud byste si vybrali špatnou zprávu, podle výzkumu by to znamenalo, že patříte mezi 78 % lidí, kteří by si ji vybrali také. Takoví lidé často věří tomu, že špatná zpráva nebude tak hrozná, když po ní přijde ta dobrá, která ji zmírní. Lidé, kteří si musí vybrat mezi špatnou a dobrou zprávou, můžeme zařadit do dvou skupin.

První je skupina lidí, kteří se spíše soustředí na člověka, který zprávu podává a druhá je skupina lidí, kteří se spíše soustředí na vlastní pocity. První skupina, soustředěná na vypravěče, si vybírá špatnou zprávu. Druhá, soustředěná na své pocity, si vybírá tu dobrou.

Pokračujte ve čtení na další straně!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah