SMRT NA JAZYKU: Jaké to je, když se topíte? Přečtěte si svědectví lidí, kteří to přežili!

- REKLAMA -

V dnešním článku vám přinášíme několik svědectví lidí, kteří se ocitli na sklonku utopení, avšak štěstěna se nakonec přiklonila na jejich stranu a přežili.

- Reklama -

Průměrný člověk dokáže zadržet dech na 30 až 60 sekund. Jakmile jste pod vodou a dojde vám dech, jste na tom špatně. Informace o tom, jaký je to pocit, když se nadechnete pod vodou, se liší. Jakmile se vám však dostane voda do plic, ztrácíte téměř veškeré naděje na přežití.

Následující šťastlivci byli zachráněni předtím, než nedostatek kyslíku způsobil kolaps celého jejich organismu.

- Reklama -

Takže se zhluboka nadechněte a zkuste se vcítit do jejich kůže!

Uživatel Redditu s přezdívkou tylerandv napsal:

„Před třemi lety jsem se málem utopil. Plaval jsem si v moři, když jsem najednou nemohl pohnout jediným svalem svého těla. Svůj poslední zbytek dechu jsem nevyužil moudře, protože jsem bezmyšlenkovitě křičel, zatímco jsem se pomalu potápěl. Snažil jsem se zoufale mávat rukama i nohama, ale byl jsem ztuhlý jako socha.

Dýchal jsem pořád velmi rychle a nějaká voda se mi dostala do plic. Zdálo se mi, že to trvá věčnost. Byl jsem pod vodou, a přestože normálně ve slané vodě nemůžu otevřít oči, teď jsem viděl všechny barvy moře, a zatímco jsem se snažil pořád zoufale dýchat, polykal jsem čím dál více vody.

Musel jsem omdlít, protože si nepamatuji, jak mě můj táta s kamarádem tahali ven. Pamatuji si jen, že mé plíce a žaludek pálily jak láva. Celý následující týden jsem skoro nemohl dýchat. A pamatuji si, že když mě nesli, hodně jsem zvracel, ale nic jiného. Byl jsem na pokraji smrti, ale na to, jaký to byl pocit, nemůžu dát jasnou odpověď, protože v té chvíli jsem se snažil hlavně zachránit a nevnímal jsem své pocity.“

Další děsivý zážitek z blízké smrti se dočtete na další straně.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
SHARE