Skoro stoletý stařík svou malbou zachránil vesničku, které hrozil zánik. Jak se mu to povedlo?

- REKLAMA -

Vesnička Taichung bývala hezkou a klidnou vesnicí v Taiwanu, kde stálo něco okolo 1200 domů. V těch přebývali většinou vojáci, kteří od státu dostali domky k obývání. Postupně se ale odstěhovávali, počet obyvatel klesal a místu tak hrozila demolice.

- Reklama -

Původní počet domků klesl z původního víc než tisíce na pouhých jedenáct. Území, na kterých dříve stály chatky, začali ve velkém zkupovat investoři a stát uvažoval, že jedny z mála záblesků minulosti zničí a úplně a na místě vznikne nový stavební projekt.

Celá věc měla ale nečekané pokračování. Jedním z obyvatel byl i 96-letý muž jménem Huang Yung-Fu. Do té doby obyčejný stařík, kterému se pomalu ale jistě blížili sté narozeniny a který v Taichungu prožil celý svůj život. Yung-Fu, který plánoval ve vesnici dožít v klidu a odpočinku, neměl nikdy předtím velké umělecké ambice, ale přesto právě díky němu byl nakonec osud vesnice Taichung zachráněn. Jak se to celé událo?

- Reklama -

Jednoho dne se Huang rozhodl namalovat víceméně z nudy na jednu z budov ptáčka. Když nakreslil ptáčka, přidal k němu další živé postavy, aby byl celý obraz veselejší. Okolo zvířat a lidí nakreslil domy. Pokračoval dál a dál, až pomaloval celou jednu stěnu domu.

Jaký dopad měly Huangovi kresby? Příběh má velmi milé pokračování, pokračujte na další stranu.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
SHARE