Nová sebevražedná hra “Momo” se šíří internetem. Děti jí milují a má již první oběť.

- REKLAMA -

Virální výzvy jsou v poslední době jakousi hloupou epidemií, která dominuje novinovým titulkům.

0
12723
- Reklama -

Přestože jsme nyní nejvyspělejší lidskou civilizací, co kdy existovala, se letos řada lidí rozhodla, že bude skvělý nápad jíst kapsle s pracím práškem, natáčet se u toho a video pak zveřejnit na internetu.

Věci zašly až tak daleko, že samotný výrobce daného prášku musel vydat prohlášení.

V tomto prohlášení uváděl, že se nejedná o látku určenou k lidské konzumaci, a rovněž lékaři museli zdůrazňovat potenciálně smrtelné dopady této hloupé výzvy. Většinu lidí naštěstí od podobných výzev odradí vlastní rozum. Digitální doba s sebou však nese rovněž neblahou skutečnost, že i zranitelní lidé mají přístup k internetu. A právě pro ně představují tyto výzvy největší riziko.

V roce 2016 byla hra s názvem Modrá velryba (Blue Whale) spojována s několika sebevraždami ruských dětí.

Existence této hry nebyla nikdy oficiálně potvrzena, avšak údajně se měla skládat z 50 výzev, z nichž všechny zahrnovaly sebepoškozování a postupně nabíraly na nebezpečnosti. Poslední byla sebevražda. Koncem roku 2017 se naštěstí počet účastníků této hry údajně snižoval.

Nyní, pouze půl roku poté, má však tato hra podle všeho konkurenci.

Nejedná se o výzvu jako takovou, ale o údajně prokleté telefonní číslo patřící ženě jménem Momo, které již bylo spojeno se sebevraždou 12leté dívky z Argentiny. Tato „hra“ má původ v Japonsku a samotná Momo je založená na soše japonské umělkyně jménem Midori Hayashi, která s ní však nemá nic společného. Je však poměrně jednoduché říci, proč bylo zvoleno zrovna toto její dílo.

Vychrtlá a bledá žena s velkýma vyčnívajícíma očima skutečně nahání hrůzu.

Argentinská policie podle deníku Diario Popular uvedla, že zmíněná 12letá dívka se před svou smrtí na sociální síti seznámila s 18letým uživatelem, o kterém se můžeme domnívat, že jí tuto hru představil.

Předtím, než si vzala život oběšením, dívka natáčela, co právě dělá, a má se za to, že ji k tomu někdo nabádal.

V policejní zprávě stálo: „Po prolomení zabezpečení telefonu byly nalezeny videozáběry a konverzace na WhatsAppu, a údajný mladistvý, se kterým si dané zprávy vyměňovala, je nyní hledaný.“ Policie se dále domnívá, že „záměrem dívky bylo nahrát video na sociální sítě jakožto součást výzvy s cílem připsat danou sebevraždu hře Momo“.

Jak tedy taková komunikace s Momo vypadá? Na další straně najdete číslo na Momo i reakci jednoho českého youtubera na tento fenomén!

- Reklama -