5 pozoruhodných případů dětí, které si pamatují své minulé životy!

Reinkarnace je pro mnohé lidi, ať už věřící či ateisty, fascinujícím tématem, které po dlouhou dobu zůstávalo pouze na pokraji zájmu vědy. V poslední době však vědecká komunita svou pozornost na tento fenomén upíná o poznání více.

0
6326

Americký astronom a astrobiolog Carl Sagan před několika desítkami let řekl: „Na poli parapsychologie existují tři tvrzení, která si dle mého zaslouží řádné prozkoumání.“ Jedním z nich je dle jeho slov tvrzení, „že malé děti občas sdělují detaily ze svého předchozího života, které se po zkontrolování prokáží jako pravdivé a které se nemohly dozvědět jinak, než prostřednictvím reinkarnace“.

Předním vědcem v této oblasti je Jim Tucker, psychiatr z Univerzity ve Virginii, který v roce 2008 publikoval přehled případů, které jevily náznaky reinkarnace.

My vám nyní několik z těchto popsaných případů přinášíme, takže si můžete obrázek udělat sami.

1. Sam Taylor

Sam Taylor se narodil 18 měsíců poté, co jeho dědeček z otcovy strany zemřel. Detaily svého minulého života si poprvé začal vybavovat, když mu bylo něco přes rok.

Tucker ve své práci píše: „Když mu bylo 1,5 roku, pohlédl na svého otce, když mu měnil plínku, a řekl: ‚Když jsem byl v tvém věku, měnil jsem plínky tobě.‘” Poté začal více mluvit o tom, jak byl svým dědečkem. Nakonec vyslovil několik detailů z jeho života, o kterých si jeho rodiče byli jisti, že se je nemohl dozvědět běžným způsobem, jako například, že jeho sestra byla zavražděna.

2. Ryan, kluk ze středozápadu

Ryanův příběh začal, když mu byly 4 roky. Začaly se mu často zdát děsivé noční můry. Jakmile oslavil své páté narozeniny, sdělil své matce šokující oznámení. „Byl jsem někdo jiný,“ řekl.

Často mluvil o tom, jak půjde „domů“ do Hollywoodu a svou matku prosil, aby ho tam vzala. Vyprávěl jí detailní příběhy o setkání s hollywoodskými hvězdami jako Rita Hayworthová, tancování na Brodwayi a práci v agentuře, kde lidé „často měnili svá jména“.

Jeho matka Cyndi uvedla, že jeho příběhy byly „tak podrobné a dlouhé, že to prostě neznělo jako něco, co by si dítě mohlo vymyslet“. Rozhodla se proto podívat se do nějakých knih o Hollywoodu, které našla v místní knihovně, v naději, že něco v nich upoutá synovu pozornost, a ono skutečně upoutalo. Cyndi říká, že jakmile narazili na následující obrázek, na kterém se údajně nacházelo Ryanovo minulé já, vše se změnilo.

Rozhodli se požádat o pomoc právě Tuckera, který se případem začal zabývat. Po dvou týdnech výzkumu byli schopni zjistit totožnost muže na snímku. Pocházel z filmu Night After Night a jmenoval se Marty Martyn. V daném filmu působil jako komparz a následně se stal mocným agentem. Zemřel v roce 1964.

Martyn skutečně tancoval na Brodwayi, pracoval v agentuře, která svým klientům vytvářela pseudonymy a žil na ulici North Roxbury Drive v Beverly Hills. Všechny tyto detaily Ryan Tuckerovi sdělil předtím, než vůbec zjistili Martynovu totožnost. Ze svého  minulého života si pamatuje celkem 55 podobně neuvěřitelných faktů, avšak s postupem času a přibývajícím věkem mu vzpomínky slábnou.

Pokračování na další straně.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah