Putin oznámil vývoj „stroje zkázy“, který by mohl kdekoli na světě vyvolat až 100metrové tsunami.

Rusko je již od dob Studené války, která do značné míry utvářela dějiny druhé poloviny 20. století, spojováno s výrobou jaderných zbraní.

0
4991

Nyní se však objevily informace o tom, že Rusko vyvíjí několik nových technologií, mezi které patří také takřka nezachytitelné bezpilotní podvodní plavidlo označované jako „stroj zkázy“, která by údajně mohla vyvolat až stometrové vlny tsunami.

Vývoj této zbraně oznámil 1. března ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu na federálním shromáždění. Ve svém proslovu mluvil také o ostatních vyvíjených zbraních, avšak tato z nich svou nebezpečností jednoznačně vyčnívala a vyvolala obavy na mezinárodní scéně.

Podle všeho jde o bezpilotní jadernou ponorku

Podle Putinových slov se jedná o obzvláště účinný stroj, protože se dokáže ponořit „do velké hloubky“ rychlostí, které nedokáže dosáhnout žádná jiná ponorka. Dále údajně „nemá žádné slabiny, kterých by nepřítel mohl využít“ a „unese obrovský jaderný arzenál“.

„Je to skutečně fantastické. Na světě zkrátka neexistuje nic, co by jim dokázalo vzdorovat,“ řekl svérázný Putin poté, co zmínil, že motor s jaderným pohonem, který bude tyto podvodní drony pohánět, byl otestován již minulý rok. „Bezpilotní podvodní plavidla mohou nést konvenční i jaderné hlavice, což jim umožňuje zasahovat různé cíle včetně leteckých jednotek a pobřežních opevnění či infrastruktury.“

Samotné zařízení od svých autorů dosud nedostalo jméno

Má se však za to, že se jedná o oceánský víceúčelový systém zvaný „Status 6“, který někteří označují také jako „stroj zkázy“.

V roce 2015 z ruských vládních složek údajně unikl diagram výše, který popisuje plavidlo schopné uvézt atomovou bombu o síle 50 megatun, což je stejná síla, jako měla dosud nejsilnější odpálená zbraň vůbec, ruská Car-bomba.

Co si o této zbrani myslí experti a video zobrazující, jak by mohla fungovat, najdete na další straně!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah