Uprchlý vězeň z Alcatrazu poslal FBI dopis po 50 letech od útěku. Co v něm stálo vás ohromí!

- REKLAMA -

Věznici Alcatraz znají snad všichni. Až do března roku 1963 to byla ta nejstřeženější věznice ve Spojených Státech. Posíláni tam byli jen ti nejnebezpečnější kriminálníci. Nikoho by nikdy nenapadlo, že by se někdo mohl pokusit utéct a přežít. Jenže pak přišel na stanici FBI velmi podivný dopis...

- Reklama -

Nedobytnost Alcatrazu spočívala v tom, že věznice byla umístěna na ostrově. To teoreticky znemožňovalo útěk. I kdyby se vězňům podařilo dostat přes mříže a silné zdi, stále by před sebou měli oceán.

Ani tento fakt ale neodradil 36 vězňů, kteří se o útěk pokusili. Má se za to, že všichni selhali, ačkoli 3 z nich byli v roce 1962 velice blízko úspěchu.

Frank Morris a bratři John a Clarence Anglinovi byli nejprve vězněni v mnoha jiných věznicích. Zdálo se však, že je žádné jiné vězení udržet nedokáže. Poté, co se už několikrát pokusili o útěk, byli převezeni do věznice Alcatraz – jedné z nejhorších věznic na světě.

Mělo se za to, že všichni tři muži selhali a zemřeli.

Tři muži uprchli z Alcatrazu poté, co neúnavně celých 6 měsíců rozšiřovali ventilační otvory ve svých celách. Byli opravdu vynalézaví. Ke kopání použili nejrůznější nářadí, jako třeba ukradené lžíce nebo vrtačku vyrobenou z motoru vysavače. Nakonec se ale údajně utopili v moři.

Pokud chcete vědět víc, pokračujte ve čtení na následující stránku.


Pokračování na další straně


1
2
3
4
( 1 z 4 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJviralmotion
SHARE