Když na zahradě začal kopat obří jámu, sousedi si mysleli, že zešílel. Pak jim však spadla čelist!

- REKLAMA -

Někdo ve volném čase čte, někdo sportuje a někdo si zase kope na zahradě obří díry.

- Reklama -

Obří díra v zemi

Představte si následující situaci: Jste doma a trávíte se svou rodinou příjemný večer na zahradě. Náhle se podíváte přes plot k sousedovi a všimnete si, že na zahradě vykopal 3 metry hlubokou díru. Většina lidí by byla nejspíš překvapená a možná i zpochybňovala sousedům psychický stav. Tento soused však nebyl blázen, ale měl plán. Plán, jehož výsledek je mimořádný.

Když Wayne Martin začal pracovat na svém životním projektu, musel provést jednu velkou koupi. Ano, je to přesně, jak si myslíte. Koupil si přepravní kontejner. Použité kontejnery lze za poměrně dostupnou cenu běžně objednat přes internet.

Nejspíš si ale pokládáte otázku, co chtěl Wayne s takovým kontejnerem vůbec dělat. Odpověď byste nejspíš nikdy neuhodli.

A hurá do vzduchu!

Poté, co Wayne na kontejneru zhotovil dveře, potřeboval na své zahradě vykopat obrovskou jámu. Podle jeho doporučení by měla být zhruba o půl metru hlubší, než je výška kontejneru.

Dno díry se poté zasype tenkou vrstvou rašelinového štěrku, který zajistí lepší odvod vody. Jakmile Wayne dokončil hloubení jámy a vystrašil všechny sousedy, potřeboval do ní kontejner umístit. Najal si k tomu místní firmu, která mu zapůjčila jeřáb.

Nechte to na profících

Zaplatit někomu, aby tuto práci udělal za vás, je nejen levnější, ale také mnohem bezpečnější, než kdybyste si jeřáb pronajali sami pro sebe a snažili se kontejner přemístit sami. Nejdůležitějším aspektem zde dle Waynea je, aby před dveřmi kontejneru bylo alespoň 1,2 metru místa a po stranách poté alespoň 30 cm. Za okamžik se dozvíte proč.

Je třeba zabránit zaplavení

Jakmile je kontejner v jámě dobře umístěný a stabilní, je čas na další krok. Protože zde existuje poměrně velká pravděpodobnost zaplavení, je nezbytné učinit všechna preventivní opatření, která máte k dispozici.

Při dešti by se do kontejneru totiž mohla dostat voda, což byste zajisté nechtěli, avšak Wayne tento problém vyřešil. Plastový kruh, který na fotce vidíte, je vyústěním 113litrové nádrže, kam Wayne umístil tzv. kalové čerpadlo, které vodu odčerpá z oblasti kontejneru do nádrže.

Nyní, když Wayne tuto záležitost vyřešil, byl čas na další důležité kroky! O jaké kroky šlo, se dozvíte na další straně


Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJLifeBuzz
SHARE