Tomuto ostrovu se civilizace vyhýbá už 55 000 let. A tady je důvod, proč byste se mu měli vyhnout obloukem.

Žijeme v době globalizace. Zdá se nám, že na světě snad už neexistuje místo, které by nemělo s moderní civilizací nic společného. Na jednom ostrově v Andamanském souostroví ale žijí lidé, kteří jsou už 55 000 let odtrženi od okolního světa. Tenhle ostrov nikdo neopouští a nikdo ho ani nenavštěvuje.

0
24937

Ostrov North Sentinel v Bengálském zálivu je zakázáno navštěvovat. Je totiž obydlen nepřátelským domorodým kmenem, lidmi, kteří si říkají Sentinelci. Tito lidé jsou velmi agresivní a útočí na každého, kdo se odváží na ostrově vylodit. Navštívit tento ostrov by vás tak mohlo stát život!

A to není jediný důvod, proč je zakázáno přibližovat se k ostrovu. Domorodci jsou zcela odtrženi od civilizace, což mimo jiné znamená, že si jejich těla nikdy nevytvořila imunitu proti civilizačním chorobám. Kontakt s cizinci by tak mohl způsobit katastrofu. Ostrované by mohli začít vymírat i na obyčejnou angínu.

Ostrov North Sentinel se nachází v Indickém oceánu

Přes nebezpečí, které to skýtá, se Indická vláda přece jen jednou pokusila navázat s domorodci kontakt. Bylo natočeno dokonce video. Jak tenhle pokus dopadl, na to se můžete podívat na další straně.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah