Máte často pocit, že vás někdo sleduje? Pokud ano, měli byste vědět toto!

- REKLAMA -

Nejspíše se to stalo už každému z nás. Kráčíme si takhle po ulici a najednou máme nepříjemný pocit toho, že za námi někdo jde, nebo nás někdo sleduje. Co to ale znamená? Je to realita, nebo si s námi naše mysl hraje?

- Reklama -

Často, když máme pocit, že nás někdo sleduje, se nespočetněkrát otočíme za sebe, abychom zjistili, jestli tomu tak doopravdy je, nebo se nám to jenom zdá. Najednou si všimneme, že se na nás dívá například paní, která šla vyvenčit svého psa, nebo muž, který šel vynést odpadky. Jak je ale možné, že víme, že nás někdo sleduje, když jsme si toho nemohli normálně všimnout? Je to snad intuice, nebo naše smysly fungují opravdu záhadným způsobem?

Jak vlastně funguje náš zrak?

- Reklama -

Pokud se na něco díváme, putuje do naší zrakové kůry signál, díky kterému si uvědomíme, že něco vidíme. Realita může být však úplně jiná. Aby se podnět propracoval až do vědomí, impuls projde nejméně deseti různými oblastmi mozku s různou funkcí. Víme o nich však opravdu málo. Nejvíce pozornosti věnují vědci vizuálnímu kortexu, který pomáhá zpracovat obraz, který vidíme, detailně se živými barvami.

Pokračujte ve čtení na další straně, kde najdete vysvětlení této záhady!

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJbbc
SHARE