5 nejšílenějších vědců historie, jejichž experimenty vám naženou husí kůži!

- REKLAMA -

Tyhle příběhy nejspíš v hodinách dějepisu neuslyšíte.

- Reklama -

Hlavním cílem vědy je jednak rozšířit lidské poznání a chápání světa, a jednak také pomáhat lidem. K dosažení tohoto cíle jsou občas nutné i různé experimenty a pokusy, které potvrdí určitou hypotézu. Tyto pokusy však musí být v souladu s jistým etickým kodexem, který je dnes již samozřejmostí, nicméně ne vždy tomu tak bylo.

S námi se dnes můžete podívat na několik z těch skutečně nejšílenějších vědců, kteří brali živé tvory pouze jako subjekty pro výzkum a jejich morální kompas byl značně dezorientovaný, či jim dokonce úplně chyběl.

- Reklama -

Tak pojďme na to!

1. Josef Mengele

A začínáme pěkně zostra. Tento nacistický lékař přezdívaný rovněž „Anděl smrti“ se staral o selekci vězňů v koncentračních táborech, zejména v Osvětimi. Při příjezdu vlaků naplněnými židovskými vězni rozhodoval, kdo půjde ihned na smrt, kdo je schopen pracovat a kdo se stane subjektem jeho experimentů.

Jedním z jeho hlavních úkolů v Osvětimi bylo zjistit, zda je možné zvýšit pravděpodobnost narození dvojčat, protože Hitler si uvědomoval, že úspěšné ovládnutí celého světa bude vyžadovat více vojáků. S dvojčaty proto prováděl všelijaké nelidské pokusy, kdy k sobě například přišil dvě děti nebo zkoušel, jak dlouho vydrží novorozenec bez potravy. Jeho experimenty zpravidla končily smrtí, a pokud náhodou někdo přežil, byl zavražděn pro účely pitvy.

Po válce Mengele uprchl do Jižní Ameriky a přes veškerou mezinárodní snahu se ho nikdy nepodařilo dopadnout. Po 35 letech života pod falešnými jmény nakonec zemřel v roce 1979.

Pokračujte na další stranu.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
4
5
( 1 z 5 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJPixer
SHARE