13 nejkrásnějších koní, o kterých jste dosud ani neslyšeli!

- REKLAMA -
- Reklama -

Koně jsou nádherná stvoření, ale vůbec jsme netušili, že existuje tolik krásných plemen. Podívejte se sami!

1. Appaloosa

Appaloosa je plemeno vyšlechtěné indiány v Americe, ale původem ze Španělska. Jsou hodní a dobromyslní. Rozlišujeme pět základních typů zbarvení – nám se nejvíce líbí zbarvení „leopard“, které vidíte na fotce.

2. Fríský kůň

Fríský kůň patří mezi nejstarší koňská plemena v Evropě, jehož začátky sahají až do doby před 3000 lety. Pro jeho výkonnost si ho chválili například Římané a pro svůj vzhled je nazýván „černou perlou“.

3. Achaltekinský kůň

Achal-Teke je unikátní plemeno z Turkménistánu. Unikátní je totiž svým nádherně kovovým odlesk, který pokrývá odstíny bronzu až po zlato. Jinak jsou to tvrdí a vytrvalí koně, které někteří odborníci považují za nejstarší čistokrevné plemeno vůbec.

4. Falabella

Falabelly jsou vyšlechtění mini koníci, kteří dorůstají výšky asi jen 80 cm. Není možné tak na nich jezdit (krom dětí), ale tuto nevýhodu dohánějí svou roztomilostí. Jsou velmi přátelští a milí a mohou se dožít i více než 40 let.

5. Pinto

nejkrasnejsi-kone5

Pinto je strakoš, který svým zbarveným často připomíná koňskou verzi strakatého skota. Nejspíše jsou to potomky arabských koní dovezených do Ameriky a používaných indiány.

6. Fjordský kůň

Fjordský kůň je statné plemeno z Norska. Jeho nejčastěji krémově hnědou srst doplňuje dvoubarevná hříva. Nejvíce je rozšířili Vikingové, kteří je používali pro brutální zápasy hřebců, čímž testovali jejich zdatnost.

7. Baškirský kůň

Baškirský kůň je jedno z nejpodivuhodnějších plemen koní na světě. A to zejména kvůli své zimní srsti, která je dlouhá a kudrnatá. V zimě se dokonce čistí vysavači, aby zlepšili izolační vlastnosti srsti.

8. Irský cob

Irský cob nebo tinker je koňské plemeno, které poznáte hlavně díky své husté hřívě, rousům a ocasu. Často jsou zbarvení do černobílé nebo hnědobílé. My jsme se však museli podělit o tohoto nádherného hnědáka.

9. Lipicán

Lipica na Slovinsku je vyhlášená pro své koňské plemeno. Jsou to ze Španělska dovezené koně s nádhernou bílou barvou. Jsou hodní a učenliví, a tak je často můžete vidět v cirkusech a jezdeckých školách.

10. Andaluský kůň

A právě andaluský kůň je předchůdcem lipicánů. Pochází ze španělského území Andalusie a většinou je sněhově bílý, občasně hnědý a velmi vzácně černý. Je atletický a proto často využíván pro drezuru.

11. Clydesdalský kůň

nejkrasnejsi-kone10

Toto skotské plemeno je staré pouze 200 let. Clydesdale poznáte podle silných nohou, přizpůsobených pro tahání těžkých vozů. Nejen že je toto nádherné plemeno vytrvalé, ale také velmi chytré a dobře trénovatelné. Proto je třeba americký pivovar Budweiser používá ve svých reklamách.

12. Islandský kůň

Islandský kůň je jediným plemenem koní na Islandu, jelikož je zde od roku 930 zákaz chovu jiných koní, aby se zachovala čistota tohoto plemene. Ačkoliv je poměrně malý (130 – 145 cm), lehce si poradí s nošením těžkých nákladů a to i na dlouhé vzdálenosti.

13. Hafling

nejkrasnejsi-kone13

Hafling pochází z tyrolských Alp, přesněji z vesnice Haflingen. Je velmi všestranný a učenlivý, a tak se hodí i pro děti. My bychom ho však nikomu nedoporučovali. Není totiž možné, abyste mu nezačali závidět tu jeho nádhernou blonďatou hřívu!


Pokračování na další straně


- REKLAMA -

Další témata
SHARE