5 nejhorších bolestí, které nikdy nechcete zažít

Říká se, že co bolí, to přebolí. Zkuste to ale říct člověku, který zažívá jednu z těchto bolestí, a nejspíš vám ji způsobí také.

0
24189

Znáte ten pocit, když doma jdete po chodbě a skopnete si malíček o dveře? Začnete zběsile skákat a nadávat zároveň a máte pocit, že vám ten malíček upadne. Ačkoli se jedná o velmi nepříjemnou bolest, není to zdaleka to nejhorší, co by vás mohlo potkat.

Vybrali jsme pro vás totiž 5 typů bolesti, které by nechtěl zažít snad ani sadomasochista. Příště, až si zase skopnete malíček, si na ně můžete vzpomenout a možná budete ještě vděční.

Tak pojďme na to!

1. Zubní absces

Jí k zubaři je pro většinu lidí horším traumatem než cokoli jiného, a bolest zubů je proto jednou z těch nejhorších. Jednak je sama o sobě velmi nepříjemná, a jednak vás přinutí vydat se na obávanou návštěvu zubní ordinace, kde se mnohdy vše ještě zhorší.

Jednou z těch nejhorších bolestí zubů je zubní absces, který vzniká, když se bakterie skrz zubní kaz dostanou přímo do zubu, což způsobuje infekce a otok. Nesnesitelná bolest pak může být doplněna o horečku či otokem celého obličeje. Naštěstí většinou zabírají antibiotika, někdy je však nutný například chirurgický zákrok, který rozhodně není něco, o čem byste snili.

2. Kousnutí mravence Paraponera

Tento hmyz je navzdory své drobnosti schopen způsobit jedno z nejbolestivějších kousnutí na světě. Pokud vás někdy kousla vosa, víte, jak bolestivé její žihadlo může být. Kousnutí tohoto mravence je však čtyřikrát horší. Jedná se o velmi intenzivní bolest, kterou výzkumník, který se nechal od mravence Paraponera kousnout dobrovolně, popsal následovně: „Popsal bych ji jako chůzi přes rozžhavené uhlíky s třípalcovým hřebíkem zaraženým v patě.“

Tato mučivá bolest člověka provází celých 24 hodin, než si může konečně trochu oddychnout. Naštěstí však tento mravenec žije pouze v tropech, takže na něj zde v naší kotlině nenarazíme.

Pokračujte ve čtení na další straně!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah