Seznamte se s Melanií Gaydos. Tahle modelka rozbíjí všechny stereotypy o tom, co je doopravdy krásné

Melanie Gaydos trpí vzácnou genetickou poruchou. Díky tomu se od ostatních dívek radikálně liší. Její odlišnost jí ale netrápí. Má se ráda takovou, jaká je. Má přítele a živí se modelingem.

0
8974

Náš svět je neuvěřitelně rozmanitý. Žádní dva lidé nejsou stejní. Kde tedy bereme právo určovat, co je a co není krásné? Je opravdu osvěžující, když trocha jedinečnosti pronikne i do módního průmyslu. Melanie Gaydos doufá, že pomůže ostatním dívkám uvědomit si, že nic jako objektivní krása neexistuje.

Melanie trpí vzácnou genetickou poruchou. Díky tomu se od ostatních dívek radikálně liší. Její odlišnost jí ale netrápí. Má se ráda takovou, jaká je. Má přítele a živí se modelingem.

🦋🦄🦋🦄🦋 #thelastunicorn

A post shared by Melanie Gaydos (@melaniegaydos) on

Melanii Gladys je 28 let. Od narození trpí ektodermální dysplazií, vzácným genetickým onemocněním.

Ektodermální dysplazie ovlivňuje vývoj kůže, vlasů, zubů, potních žláz a nehtů. Melanie navíc trpí i částečnou slepotou, protože oči jí v dětství poškodily špatně rostoucí řasy.

Narodila se s rozštěpem rtu a patra. Nemoc ovlivnila i růst jejích nehtů, vlasů a zubů. V dětství prodělala více než 40 operací, které měly „opravit“ její uši, oči a rty.

Mnoho lidí by nemoc pokládalo za prokletí. Melanie ale ne. Našla způsob jak se s nemocí vyrovnat. Naučila se přijmout své tělo, to jak vypadá i to, jak funguje.

Bohužel, i když se Melanie sama nemá problém s tím, jak vypadá, to samé se nedá říct o ostatních lidech. Mnozí s Melanií jednají bez respektu, jako by byla nakažlivá anebo mentálně zaostalá. To je jediné, co v současné době mladou modelku trápí.

Poté, co se poprvé objevila v televizní show, obdržela zubní protézu. Nosila ji však jen chvíli. Zjistila totiž, že se lépe cítí, když je sama sebou – bez jakýchkoli umělých vylepšení. Na tom, co si myslí ostatní, nezáleží.

Více o Melanii a její modelingové kariéře se dozvíte na další straně.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah