Krása zabíjí: Čeho všeho byli ženy v historii schopny, aby se zalíbily? Šílené kosmetické procedury často končili smrtí!

- REKLAMA -
- Reklama -

Ačkoliv panovali v historii lidského světa o ideálu krásy často dost odlišné představy a v různých obdobích tak lidé velebili jako to “nejvíc” různorodé podoby lidského těla: v pravěku tak např. byla na výši žena podobná “Věstonické Venuši”, jindy byla zase v módě obří chodidla, postupem času se ideál ustálil a představy o něm jsou všude více méně totožné.

Tak třeba barvení vlasů. S dnešními produkty to není nic extra složitého, barviva jsou připravována tak, aby vlasům ublížily co nejméně. Na začátku 19. století měly ale tyhle přípravky schopnost zabíjet! Ženy totiž často používaly barviva, která obsahovala olovo a dusičnan stříbrný.

- Reklama -

Takové obarvení bylo tak nejen loterií, protože žena do poslední chvíle netušila, jaká že přesně barva se jí objeví na hlavě, navíc celý proces škodil kromě pokožky a vlasů i plícím. Obarvit si tedy v této době hlavu by se dalo přirovnat k malému bungee jumping. 

A dál? Pokračování na další straně.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
SHARE