Dvouletého chlapce se vzácnou kožní chorobou zázračně vyléčil konopný olej

S bolestivými nemocemi a poruchami se špatně vyrovnává v jakékoli fázi života, avšak pro malé děti, které nerozumí tomu, co se s nimi děje, může jít o obzvláště traumatizující zážitek.

0
2452

To byl také případ dvouletého chlapce jménem Carter Padelford, který se narodil se vzácnou genetickou poruchou, kvůli které měl šupiny “jako ryba“.

Lamelární ichtyóza

Když se v listopadu roku 2016 narodil, byl úplně rudý a lékaři mu v pouhých třech dnech věku diagnostikovali lamelární ichtyózu. Jedná se o extrémně vzácnou poruchu, která ve Spojených státech postihne pouze jednoho z 10 tisíc lidí. V důsledku poruchy chlapec nebyl schopný zavřít oči a správně hýbat svým tělem.

Na tomto videu můžete vidět, jak Carter vypadal v době, kdy se u něj porucha projevovala nejvážněji:

Lamelární ichtyóza způsobuje praskání kůže, což je důvodem, proč Cartera lidé připodobňovali k rybě.

Tyto praskliny totiž poté připomínají rybí šupiny. Jeho tělo zároveň nebylo schopné produkovat pot, a tím pádem ani regulovat tělesnou teplotu. Carterovi rodiče Shai-Anne Siffordová a Zach Padelford, kteří mají 21 let, jeho nemoc zpočátku léčili tak, že mu tělo potírali velkým množstvím kokosového oleje a bambuckého másla.

Dále mu dvakrát denně prováděli ovesnou koupel, aby mu ulevili od neustálé bolesti, avšak žádná z těchto metod chlapci moc nepomáhala. A aby toho nebylo málo, museli Carterovi starou kůži loupat, což působilo velkou bolest jak jemu, tak také jim.

Vše se ale změnilo, když začali používat konopný olej.

Zoufalí rodiče se rozhodli tuto rutinu změnit a začít mu do zmíněných přípravků přimíchávat konopný olej. „Když se narodil, jeho kůže byla rudá jako rajče a na dotek hrozně napnutá. Vypadalo to bolestivě. Nemohl ani zavřít oči,“ říká Carterova máma Shai-Anne.

„Po třech dnech mu diagnostikovali lamelární ichtyózu. To v podstatě znamená, že se jeho kůže vrství v šupinách jako u ryb a omezuje jeho schopnost pohybu. Jeho tělu rovněž brání, aby se potilo, což znamená, že je netolerantní vůči teplotě. U novorozeňat, která tímto trpí, hrozí mnohem vyšší riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), protože když se příliš zahřejí, mohou se udusit. Musela jsem mu pomocí bezdotykového teploměru měřit teplotu osmkrát denně,“ pokračuje.

Lékaři rodičům doporučili, aby pro Carterovu léčbu použili lék zvaný AmLactin, ten však neměl takřka žádný účinek.

Shai-Anne si poté přečetla několik článků, které pojednávaly o použití konopného oleje pro léčbu chronických kožních onemocnění. A protože sama lékařské konopí užívala, rozhodla se zkusit uplatnit tento přístup také na Carterovu léčbu. Jeho tělo konopným olejem poprvé pomazala v srpnu 2017. Rodina žije v Las Vegas, kde je použití tohoto oleje zcela legální.

Jaký účinek konopný olej na Cartera měl, se dočtete na další straně!

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah