Tak jednoduchá hádanka, až je těžká! Zvládnete ji?

- REKLAMA -

Jelikož víme, jak moc máte rádi hádanky, i dnes jsme si pro vás jednu připravili. Ta je dokonce tak jednoduchá, až je složitá!

- Reklama -

Některé hádanky po vás nepožadují extrémní znalosti nebo vysoké IQ. Jediné, co vám k jejich vyřešení stačí, je selský rozum. Tato hádanka je přesně tak, která ho vyžaduje. Je ve skutečnosti totiž velmi jednoduchá, jenže bez selského rozumu ji vyřeší opravdu málo kdo. V jednom z dílů pořadu “Brain games” od National Geographic, byla dětem položena tato otázka: Jakým směrem pojede autobus, který je na obrázku, když se rozjede dopředu? Jak říkáme, hádanka je jednoduchá a dokázalo ji vyřešit až 80 % dětí, kteří na otázku byly dotázány. Pro vás je otázka naprosto stejná. Podívejte se na obrázek s autobusem a představte si, že se má autobus rozjet. Pojede dopředu, avšak z našeho pohledu jsou zde jen dvě možnosti, a to doleva nebo doprava. Zkuste tedy odpovědět, kterým směrem autobus pojede a následně si na druhé straně přečtěte, zda jste měli pravdu.

 

Řešení: Autobus pojede doleva


Proč tomu tak je? Je to naprosto jednoduché. Na obrázku si můžete všimnout, že autobus nemá ze strany, ze které je znázorněn, dveře. To znamená jedině to, že dveře musí být na druhé straně. Vzpomínáte si, jak vypadá autobus v reálném životě? Dveře má přeci vždy na pravé straně. Řidič autobusu přeci vždy sedí naproti prvním dveřím, na levé straně, kde má samozřejmě volant. To znamená, že řidič se nachází vlevo a autobus na obrázku také vlevo pojede!

Tak co, odpověděli jste správně? Pokud vás hádanky baví, můžete si vyzkoušet další. Například tyto:

3 hádanky, které pořádně potrápí vaše mozkové závity! Vyřešit je zvládne jen opravdový génius!

 

- Reklama -

Pokračování na další straně