Jako od kadeřníka! Několik tipů, které by měla znát každá žena, která si barví vlasy sama.

- REKLAMA -

Dnes je populární barvit si vlasy nejrůznějšími barvami. Mají tu výhodu, že v této moderní době neškodí tolik, jako tomu bylo dříve a ještě navíc vyživují vlasy. Jak ale správně postupovat?

- Reklama -

Ne každá žena preferuje barvení si vlasů u odborníka. Ačkoli je to příjemný a efektivní způsob, bývá často i ten nejdražší. Mnoho žen si tedy vlasy raději nabarví doma samy, nebo za pomoci rodinného příslušníka. Dnešní barvy mají tu výhodu, že jsou mnohem kvalitnější, než dříve. Moderní barvy dokáží vlasy nejen zabarvit ale i vyživit. Proto je výběr správné barvy tak důležitý. V tomto článku vám přinášíme několik užitečných tipů, jak si správně barvu vybrat a jak si ji co nejlépe nanést.

Typ barvy

Možná pro vás bude novinkou, že barvy se dělí na čtyři základní typy: blond, fyzikální, chemické a přírodní. Jejich rozdíly spočívají především v různorodosti barevné škály, pevnosti a v hloubce vniknutí barvy do vlasů.

Blond barvy

Tyto barvy odbarví vlasy ve třech tónech a to tak, že odstraní z vlasů jejich přírodní pigment. Ten dokáží odstranit díky tomu, že obsahují 6-ti a více procentní peroxid. Aplikují se na suché a mastné vlasy a to 3 až 5 cm od kořínků. Nezapomínejte přitom, že kořínky barvíte nakonec. Tuto směs není nikdy nutné upravovat ani do ní přidávat vodu, šampon nebo balzám.

Chemické barvy

Chemické barvy se skládají ze dvou složek, a to z barvy a peroxidu. Barva vlasů se mění penetrací molekul barviva ve vlasech. Avšak před aplikací těchto barev byste se měli přesvědčit, zda nejste na některou jejich složku alergická. Jednoduchý test můžete vyzkoušet s troškou barvy na ohybu lokte. Při nanášení barvy na suché a mastné vlasy postupujte od zadní části až po čelo. Po skončení vlasy pročešte plastovým hřebenem, aby se barva rovnoměrně rozložila.

Pokračujte na další stranu.


Pokračování na další straně