Je homosexualita mentální porucha nebo genetická záležitost? Tohle možná změní váš názor.

- REKLAMA -
Foto: Pxhere

Už jste možná někdy slyšeli názor, že je homosexualita proti bohu, proti přírodě nebo že je to dokonce psychická porucha. Někteří lidé zase tvrdí, že je homosexualita přirozená a všichni bychom to měli akceptovat. Kde je pravda? Je homosexualita opravdu psychická porucha nebo je člověku předurčena už od narození? Jak se na to dívá věda a jak se její závěry změnily v průběhu historie?

- Reklama -

Homosexualita se s lidskou civilizací pojí už od jejích počátků. Například ve starověkém Římě, Řecku nebo i v Egyptě se jednalo o něco naprosto běžného a gay vztahy jsou popisovány i v dochovaných historických pramenech.

Co to vlastně znamená, když řekneme, že je něco „přirozené“?

Foto: Maxpixel

Gay chování najdeme i ve zvířecí říši. Je běžné hlavně u samců a můžeme tak často vidět zvířata stejného pohlaví, jak se oddávají různým společným aktivitám, které bychom jinak hledali spíše mezi samci a samicemi.

- Reklama -

Jenže u zvířat je to tak, že pro ně není problém ani styk s opačným pohlavím. U lidských homosexuálů se však jedná o striktní záležitost, kdy s opačným pohlavím sex odmítají. A něco takového v přírodě jen tak nenajdeme.

Tím se však dostáváme k argumentu, který se ve spojitosti s homosexualitou často vyskytuje. Přirozenost. Lidé se často odkazují na přírodu a její zákony a říkají, že homosexuální vztahy jsou nepřirozené a proti přírodě.

homosexualita
Foto: Wikimedia

Pokračujte na další stranu.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
SHARE