Fakta o filmu Titanic, o kterých jste zaručeně nevěděli! O roli Jacka se ucházel dokonce Tom Cruise, nebo Brad Pitt!

- REKLAMA -

Čas od času vám přinášíme zajímavosti ze světa filmů. Dnes jsme si pro vás připravili zajímavosti o filmu Titanic.

0
7143
- Reklama -

Od natáčení tohoto legendárního filmu už uběhlo 20 let, avšak existuje mnoho lidí, kteří ho dodnes neviděli, ale na druhé straně, někteří z nás ho viděli mnohokrát. Je to nestárnoucí klasika, kterou musí každý zbožňovat. My jsme si pro vás připravili pár zajímavých faktů o tomto snímku a také na konci článku najdete bonus o ženě jménem Rose, podle které byla vytvořená i stejnojmenná hlavní postava.

1. Role Jacka

Herci jako Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Bale, Macaulay Culkin či Matthew McConaughey si chtěli zahrát roli Jacka Dawsona. Dokonce Kate Winslet přišla na konkurz s Matthewem McConaugheyem, jenže jak všichni víme, hlavní roli dostal mladičký Leonardo DiCaprio.

2. Role Rose

Avšak ani Kate Winslet nedostala svou roli tak snadno. Její protivnice byly Madonna, Sharon Stone, Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Wynona Rider či Uma Thurman. Aby zvýšila své šance na úspěch, získala si číslo na režiséra a zavolala mu se slovy: “Musím dostat tuto roli. Později budete litovat, jestli mě neobsadíte”. Nyní však tento telefonát popírá, ale zároveň přiznává, že Cameronovi poslala růže s odkazem: “Od vaší Rose”.

3. Peníze

Natočit film Titanic stálo více, než celá loď. Na výrobu filmu bylo použito 200 milionů dolarů, zatímco loď stála “pouze” 7,5 milionu.

Další zajímavosti naleznete na další straně.

- Reklama -