5 faktů o popravě elektrickým křeslem, které vám naženou husí kůži

- REKLAMA -

Trest smrti je dnes v celé řadě zemí již minulostí, nicméně stále existují státy, kde se běžně používá.

- Reklama -

Elektrická křesla se k účelu vykonání trestu smrti používala téměř výhradně ve Spojených státech amerických, kde si v minulém století získala značnou oblibu.

Prvním člověkem, který byl popraven na elektrickém křesle, byl v roce 1890 William Kemmler, který brutálně zavraždil svou manželku pomocí sekery. Jeho poprava trvala dlouhých 8 minut, načež jeden ze dozorců následně poznamenal, že zabít ho sekerou by pro něj bylo přívětivější.

- Reklama -

Ačkoli se jednalo o poměrně krutý způsob popravy, elektrické křeslo se v Americe používalo až do začátku tohoto tisíciletí. S námi se nyní můžete podívat na několik zajímavých, ale zároveň mrazivých faktů:

Ne vždy se usmrcení „podaří“ na poprvé

Jakmile je odsouzený připoután ke křeslu a jsou dokončeny veškeré přípravy, je vězni do těla vpraven proud o síle 500 až 2000 Voltů po dobu 30 sekund. Lékař poté chvíli počká, aby se o rozžhavené tělo nepopálil a poté zkontroluje, zda vězni bije srdce. Pokud ne, zapíše čas smrti. Pokud však ano, což není až tak častý případ, musí být do jeho těla puštěn další proud, než je skutečně usmrcen.

Pokračování na další straně!

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
4
5
( 1 z 5 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJThe Richest
SHARE