3 překvapivé důvody, proč by rodiče neměli pomáhat dětem s domácími úkoly

- REKLAMA -

Mnoho rodičů se domnívá, že když nedohlížejí na proces plnění domácích úkolů svých dětí, budou se následně jejich ratolesti špatně učit. Co kdybychom vám ale řekli, že je to celé jinak?

- Reklama -

Vědci z Texaské univerzity v Austinu a Dukeovy univerzity totiž došli ke zcela jiným závěrům. Nějaký čas shromažďovali data o tom, jak zapojení rodičů do vzdělávacího procesu ovlivňuje známky dětí. Zjistili, že pomoc rodičů je u dětí navštěvující první stupeň základní školy zbytečná, a u druhého stupně a střední školy má dokonce negativní vliv na studijní výsledky.

S námi se nyní můžete podívat na konkrétní 3 důvody, proč by za své domácí úkoly měly být zodpovědné především samotné děti, nikoli jejich rodiče.

- Reklama -

1. Dítě ztrácí motivaci ke studiu

Výsledky této studie ukazují, že čím více se rodiče vměšují do procesu vypracovávání domácích úkolů svých dětí, tím méně se dítě chce učit. Děti, jejichž rodiče sedí vedle nich a říkají jim, co mají dělat, a kontrolují tak každý krok, který učiní, mají nejmenší motivaci se dále učit. Naopak děti, jejichž rodiče na ně „netlačí“, pak mají větší touhu dozvědět se něco nového.

Další dva důvody najdete na další straně!

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJBright Side
SHARE