Démon jménem Energy drink. Tohle se s vašimi cévami stane po vypití jedné plechovky!

- REKLAMA -

Energy drinky jsou oblíbené nejen kvůli chuti, ale především kvůli dodání energie. Často je pijí lidé, kteří jsou hodně zaměstnaní a jak se říká, tak potřebují vlít trochu krve do žil. Jenže právě žíly reagují na energetické nápoje dosti výrazně a rozhodně se nejedná o nic, co by tělu prospívalo. Nedávná studie zjistila, co i jeden jediný energetický nápoj dokáže s našimi žílami a cévami udělat!

- Reklama -

Energie, kterou mají tyto nápoje tělu dodávat, je vytvářena především díky dvěma hlavním ingrediencím: cukru a kofeinu. Jeden energy drink obvykle obsahuje až 80 g kofeinu, což je přibližně stejné množství, jaké je obsaženo i v jednom šálku kávy.

Marketing energy nápojů je zaměřen na aktivní lidi

Foto: foodenvy.tv

Například výrobci Red Bullu tvrdí, že je nápoj vyroben tak, aby pomáhal tělu navracet tekutiny ztracené během vyvíjené aktivity a že zvyšuje vytrvalost a výkon. Marketing je tak obvykle zaměřen hlavně na studenty, sportovce a další jedince, kteří mají vysoký výdej energie.

- Reklama -

Red Bull se drží na špičce nejprodávanějších energy drinků, zatímco nejen on, ale i ostatní, jsou často podporovány ze strany známých tváří z řad sportovců, zpěváků i dalších celebrit. Jenže zaslouží si tyto nápoje opravdu takovou podporu? Podívejme se na to, co dělají s naším srdcem a cévami.

Pokračujte ve čtení na následující stránku.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.foodenvy.tv
SHARE