8 psychologických triků, které můžete využít ještě dnes! Na koho byste je použili?

- REKLAMA -

V životě existují chvíle, u nichž bychom si přáli mít k dispozici nějaké speciální magické tlačítko, díky němuž bychom se stali pánem či paní situace. Jenže, žádná taková věc neexistuje. A tak si musíme umět pomoct sami. Čím? Některé psychologické triky dokážou uklidnit dosti nepříjemné situace, které už se začaly vymykat z kontroly nebo zajistit to, že se k vám ostatní budou chovat mile. Můžete je používat denně a vězte, že vám život a sociální vztahy v něm značně usnadní.

- Reklama -

1. Abyste měli v někom do budoucna podporu, zeptejte se jej už dnes na malou laskavost

© Depositphotos

Vynálezce a diplomat Benjamin Franklin se kdysi rozhodl, že si získá přízeň a důvěru člověka, který jej neměl rád. Tento člověk měl velký vliv na Franklinovu politickou kariéru a vlastnil velikou knihovnu. Franklin sepsal velice zdvořilý dopis, v němž onoho muže požádal o laskavost. Chtěl si na několik dní zapůjčit velice vzácnou knihu. Kniha mu byla okamžitě zaslána.

Později Franklin knihu vrátil opět s děkovným dopisem. Když se poté oba muži potkali, jeho původní nepřítel jej velice mile přijal a stali se z nich přátelé. Franklin tehdy napsal: „Pokud pro vás někdo udělá něco milého, existuje velká pravděpodobnost, že vám později opět pomůže.“

A jak tento trik využít v běžném životě? Zeptejte se například svých kolegů v práci na jejich názor, půjčte si propisku a vždy hezky poděkujte. Uvidíte, že příště vám opět pomohou, i se zapeklitější věcí.


Pokračování na další straně


1
2
3
4
5
( 1 z 5 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.brightside.me
SHARE