8 nebezpečných produktů, které by rodiče měli 2x zvážit před jejich koupí dětem.

- REKLAMA -

Hlavní úlohou každého rodiče je dobře živit své dítě, vychovávat jej a také jej chránit. Jenže některé spotřební produkty, které mnohdy běžně využíváme v domácnostech, mohou být pro děti velice nebezpečné. Rozhodně se nejedná o žádné ostré věci, před nimiž své potomky chráníme zcela automaticky. Některé z nich dokonce pořizujeme pro to, abychom děti zabavili. Jenže tyto produkty byly zařazeny do seznamu zvyšujícího riziko zranění u dítěte a v některých případech i riziko smrti. Rozhodně si na ně dejte pozor!

- Reklama -

1.Prací prostředky

Foto: © Depositphotos.com

Ne nadarmo reklama na gelové kapsle do pračky nebo myčky varuje, abyste tyto kapsle drželi dál od svých dětí. Barevné prací prostředky mohou být lákavé pro malé děti, jejich požití je však velice nebezpečné.

Tyto látky mohou způsobit otravu, popáleniny v ústech, krku i žaludku. Některé přípravky také způsobují podráždění pokožky a očí a pokud je dítě vdechne, tak i poškození plic. Jestliže máte podezření, že vaše dítě něco takového snědlo, ihned kontaktujte lékaře.

- Reklama -

2. Nafukovací balónky

Foto: © Depositphotos.com

Barevné nafukovací balónky jsou častou součástí dětských oslav, děti je jednoduše milují. Jenže někdy mohou být opravdu nebezpečné. Ve skutečnosti způsobují více dětských úmrtí než kterákoliv jiná hračka. Balónky, zejména ty, které jsou vyrobeny z latexu, mohou být dítětem vdechnuty, což může vést až k udušení.

3. Krmivo pro domácí zvířata

© Depositphotos.com

Obecně platí, že krmivo pro domácí zvířata není pro člověka jedovaté. Jenže kočičí nebo psí granule mohou být pro děti nebezpečné, a to kvůli jejich vdechnutí. Na dětské zoubky bývají příliš tvrdé a snadno uvíznou v krku.

Nikdy proto nenechávejte zvířecí granule v misce bez dozoru a dávejte je z dosahu svých dětí. Pokud přeci jen dítě granuli spolkne a začne se dusit, zkuste mu dát několik ran do horní části zad, než přijede rychlá záchranná pomoc.

Pokračujte ve čtení na další straně.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.brightside.me
SHARE