5 psychologických triků, díky kterým porozumíte chováním druhých beze slov! Jak fungují?

- REKLAMA -

Moderní psychologie je ve stádiu, kdy plodí velké množství knih, které jsou snadno přístupné i lidem mimo obor a akademickou obec. Učí nás chápat lidi kolem sebe, jejich projevy a dokáže být dobrým pomocníkem v leckteré situaci.

- Reklama -

Kdo se pustí do jejího studia, má velké výhody i v každodenní komunikaci: psychologie se často a ráda zabývá gesty, výrazy, postoji a dalšími neverbálními projevy těla, které jsou vlastní každému člověku a prozradí o něm často víc, než by chtěl.

Společně si projdeme pět takových neverbálních gest a řekneme si, co značí. 

Přenášení váhy

Asi všichni znáte ten obraz, kdy se člověk ve stoje zvláštním způsobem “houpe”. Přenáší váhu z pat ke špičkám a zase na opak a působí tak, jako na nějakém zvláštním typu houpačky. Tohle gesto jednoznačně znamená nedočkavost. Je to projev, kterým se člověk zabavuje, zatímco myslí na něco, co má přijít a nepřichází. Pamatujte tedy: houpaví lidé- nedočkaví lidé.

Pohupování botou

Člověk sedí na gauči, nohy hozené přes sebe a jedna noha si tak zvláštně pluje je vzduchu. Toto “pohupování” může značit jednu věc. Je jím koketování: žena tímto pohybem může upozorňovat muže na krásu svých lýtek a dávat mu tím zároveň znamení své náklonnosti, houpavý pohyb jako kdyby muže lákal směrem k ženě a otevíral “bránu jejího srdce”. Taková práce s lýtkem a chodidlem řekne často víc než tisíc slov.

Další praktické fígly jak pracovat s neverbální komunikací naleznete na další straně.


Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJZajimavysvet.eu
SHARE