Jen pro otrlé! Tato žena si 25 let nesmyla řasenku a málem kvůli tomu přišla o zrak. Podívejte se na snímky!

- REKLAMA -

Řasenka patří do základní výbavy kabelek snad všech žen. Každá by však zároveň měla vědět, že toto zkrášlovací líčidlo vyžaduje rovněž velmi pečlivou hygienu při odstraňování. Jinak totiž skončíte přinejmenším se zničeným povlečením a pandíma očima.

- Reklama -

A právě v tento moment vyvstaly obavy o Theresin zrak, kterému hrozilo nenávratné poškození.

„Vytvořila jsem si zlozvyk nošení přílišného množství make-upu, který jsem si následně nesmývala. Nikdy jsem to neměla nechat zajít tak daleko. Je velmi důležité řádně se odlíčit každý večer. Ani jediný den nesmíte vynechat,“ ví nyní Theresa.

A protože její situace byla naprosto extrémní a vzácná, Dr. Robaeiová se o ní rozhodla napsat studii.

Tato studie, která vyšla pod záštitou americké asociace očních lékařů (AAO), černé výrůstky popisuje jako subkonjunktivální konkrece, což je forma zánětu spojivek vytvořená právě množstvím let užívání řasenky bez řádného odličování.

„Pokaždé, když Theresa mrkala, se tyto bulky otíraly o povrch oka, a představovaly tak riziko pro její zrak. Pokud by se nějaký z těchto škrábanců zanítil, hrozilo by i nebezpečí oslepnutí, ačkoli to by byl skutečně vzácný případ,“ vysvětluje Robaeiová.

Dr. Robaeiová

„Zajisté ji to však omezovalo. Trpěla neustálým zjizvením víčka a povrchu rohovky. Je to asi takový pocit, jako kdyby vám někdo hodil do oka hrst písku, neustále vás to dráždí. Mnoho žen však odličování nebere vážně… Musíte být pečlivé,“ dodává chirurgyně.

Takže dámy, příště, až se po večírku vrátíte domů a nebude se vám vůbec chtít odličovat, vzpomeňte si na Theresu a přinuťte se. Je to pár minut, za které vám vaše oči v budoucnu poděkují.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

I odličování se někdy paradoxně může stát příčinou zdravotních problému, jako například v případě těchto ubrousků:

Rozzlobená matka sdílela fotku své dcery s alergickou reakcí na odličovací ubrousky. Následně zjistila, že zdaleka není sama!

- Reklama -

Pokračování na další straně