16 rad co dělat, když vás napadne pes. Tohle vám může zachránit i život!

- REKLAMA -

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Pořád je to ale zvíře, které nemusí být přátelské ve všech případech. Je třeba podotknout, že se jedná o tvora se zvířecími instinkty, které mu někdy poradí na člověka zaútočit. Pokud se tak stane, rozhodně byste mu neměli oplácet agresivitou, ale užitečnými triky, díky nimž můžete předejít zbytečným a bolestivým následkům. Jak na to?

- Reklama -

Agresivní pes – co dělat když vrčí, ale neútočí?

Foto: brightside

Řeč psího těla vám může napovědět opravdu hodně. Jak poznáte, že má pes strach a chystá se bránit? Psi mívají v takových případech stažené uši dozadu, jsou přikrčení a obvykle vrčí nebo cení zuby. Co v takovém případě udělat?

  1. První možností je vyklidit pole. Zkuste pomalu odejít tak daleko, jak jen to půjde. Pomalu couvejte, nikdy neukazujte psovi záda. Ideální je pohyb bokem. Nezkoušejte utíkat!
  2. Pokud vás bude pes následovat a stále bude jevit známky agresivity, rozhodně se jej nesnažte uklidnit úsměvem. Zvířata totiž náš úsměv vnímají odlišně než my. Vidí jen vyceněné zuby, což vnímají jako výzvu k boji. Snažte se tedy zuby neukazovat a vyhněte se očnímu kontaktu. Zkuste zůstat klidní a nemáchejte rukama.
  3. Pokud je někdo ve vašem okolí, zkuste jej poprosit o pomoc. Udělejte to však klidně a nezvedejte hlas.
  4. Rozhodně se nesnažte odehnat psa klackem nebo například pepřovým sprejem, to ho jen vyprovokuje.

Pro další rady pokračujte na následující stranu. 

- Reklama -
- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.brightside.me
SHARE