13 bláznivých pověr, kterým lidé stále věří. Patříte mezi ně?

- REKLAMA -

Pověry, pranostiky a různé legendy měly v historii lidstva velkou moc. Lidé jim doopravdy věřili a báli se pověry porušovat. Mnoho z nich se dochovalo dodnes, a i když se pro většinu z nás jedná jen o pohádky z minulosti, spousta lidem jim stále věří. Pokud přeskakujete praskliny na chodníku, abyste nespadli do pekla nebo se bojíte projít pod žebříkem, tak jim pravděpodobně stále věříte také. Jakým bláznivým pověrám dodnes lidé věří?

- Reklama -

1.Počet a barvy květin

giphy.com

Pokud někomu darujete kytici nebo například nesete květy na hrob, podle pověr velice záleží na jejich počtu i barvě. Červená barva květů znamená lásku, žlutá žárlivost. Sudý počet květů se zase dává jen na hrob. Darovat živým lidem sudý počet totiž podle všeho nosí smůlu.

2.Podkova pro štěstí

Podkova umístěná v domě by měla zajistit, aby se v něm drželo štěstí. Musí být však zavěšena směrem dolu. Když je zavěšena v ložnici, odhání zlé sny.

3.Co by nemělo chybět na svatbě?

giphy.com

Pro naše zeměpisné šířky to sice tak typické není, ale určitě jste o tom slyšeli v některém z amerických filmů. Na svatbách tam totiž platí, že by nevěsta měla mít něco starého, nového, půjčeného a modrého. Něco starého je symbolem pro spojení novomanželů, něco nového je příslibem do budoucnosti, modrá barva znamená čistotu a věrnost a půjčená věc má symbolizovat to, že se nevěsta může stále spolehnout na svou rodinu.

4.Vrány

Věděli jste, že počet vran, které uvidíte letět na obloze, také něco značí? Když uvidíte jen jednu, stane se něco zlého. Naopak dvě jsou náznakem štěstí, tři vám přinesou zdraví a čtyři bohatství. Když jich ale uvidíte pět, čeká vás nemoc a při šesti dokonce smrt. Milé, že? Lepší je se na oblohu raději nedívat.

Co vás čeká, když budete v noci žvýkat žvýkačku? To se dozvíte na další straně.


Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.emefka.sk
SHARE