11 zvláštních plemen psů, o kterých jste neměli tušení, že existují

- REKLAMA -

Patříte mezi milovníky psů? A myslíte si, že dokážete bezpečně poznat každé plemeno? Vsadíme se, že u těchhle psů budete tápat. A ne, nejde o žádné křížence, ale o čistokrevné psy!

- Reklama -

Některé věci, které v jedné zemi považují za zcela normální, vzbuzují v druhé zemi údiv. Tak třeba ještě před rokem 2009 u nás nikdo neznal plemeno akita. Až když přišel do kin film Hačikó – příběh psa, poznal svět tohle úžasně věrné plemeno.

I dnes existuje stále celá řada psích plemen, o jejichž existenci nejspíš nevíte. Přinejmenším je běžně nepotkáváte na ulici.

- Reklama -

Pungsan

S tímhle psem se opravdu nemusíte ničeho bát. Byl totiž vyšlechtěn k lovu velkých šelem. Třeba i obrovských sibiřských tygrů! A když zvládne sibiřského tygra, zvládne už všechno.

Stabyhoun

Tohohle pejska vyšlechtili chudí farmáři, kteří si nemohli dovolit živit více psů pro různé účely: a tak vyšlechtili dokonale univerzálního psa. Stabyhoun je pes pracovní, pes lovecký a zároveň hlídač. To vše v jednom.

Jeho úkolem bylo lovit myši, hlídat dům, lovit, a dokonce táhnout vůz místo koně, když to bylo třeba. Dnes ho oceníte hlavně jako skvělého kamaráda a mazlíka. Tenhle zajímavý psík má totiž neuvěřitelně přátelskou povahu.

Znali jste tahle psí plemena? Ta další znát určitě nebudete! Pokračujte ve čtení na následující stránce.

- Reklama -

Pokračování na další straně


1
2
3
4
( 1 z 4 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJbrightside
SHARE