11 zajímavostí ze světa filmů, které znají jen ti největší fanoušci! Patříte mezi ně?

- REKLAMA -

Někdo se podívá na film, řekne si, jestli se mu líbil nebo ne a tím to končí. Existují však ti, kteří se zabývají detaily, zajímavostmi i skrytými zprávami. Takovíto lidé možná ví, že filmový Shrek má za předlohu skutečného člověka, nebo že Chewbacca ze Star Wars byl inspirován režisérovým psem. Jaké další zajímavosti o celosvětově známých filmech znají jen skalní fanoušci?

- Reklama -

1.Bankovky nesmí ve filmech některých zemí vypadat jako ty skutečné

eastnews.ru

Například v amerických filmech mohou mít falešné filmové bankovky potisk jen z jedné strany a velikost nesmí odpovídat té reálné. Toto opatření bylo přijato po natáčení filmu Křižovatka smrti 2 v roce 2001, kdy si nenechaví diváci odnesli plno falešných bankovek a pak se s nimi pokoušeli platit.

2.V každé scéně filmu Klub rváčů je kelímek od Starbucks

foxmovies.com

Product placement je ve filmech celkem běžný. Jenže v tomto filmu byl kelímek Starbucks úplně v každé scéně. Jenže tvůrci filmu se tak rozhodli učinit kvůli upozornění na příliš velký počet kaváren Starbucks. Tvůrci neměli nic proti této společnosti, ale chtěli si z ní spíš udělat jen legraci. To se stalo a dokonce s povolení samotné společnosti.

3.První 3D film byl vytvořen už před rokem 1929

wikipedia.org

Filmová nadace režiséra Martina Scorseseho uvedla, že většina filmů, které byly vyrobeny před rokem 1929, byla zničena. Mezi těmito zničenými filmy byl i první 3D film Síla lásky, který byl natočen už v roce 1922.

Jaké další zajímavosti skrývají světoznámé filmy? Pokračujte na další stranu. 


Pokračování na další straně


1
2
3
( 1 z 3 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJwww.emefka.sk
SHARE