11 částí lidského těla, které v budoucnosti zmizí! Jaké to jsou?

- REKLAMA -

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč máme například husí kůži, nebo k čemu nám jsou moudré zuby, ačkoli jsou s nimi většinou problémy? Na to se totiž podíváme v tomto článku.

0
9829
- Reklama -

V první kapitole knihy The Descent of Man od Charlese Darwina je zmiňováno několik částí lidského těla, které Charles označil jako nepotřebné, nebo téměř nepotřebné, avšak jeho výčet nebyl zdaleka tak rozsáhlý. Pravdou ale je, že naše těla jsou plná “součástek”, které byly důležité při našem vývoji, ale dnes je již nepotřebujeme. Pojďme se podívat na některé z nich.

1. Ochlupení těla

Nejedná se o veškeré ochlupení. Například obočí pomáhá udržet pot od našich očí. Vlasy zase hrají poměrně důležitou roli v přitahování opačného pohlaví. Ale zřejmě většina zbylého ochlupení už na lidském těle již nemá žádnou funkci. 

2. Vnější ušní svaly

Některá zvířata, jako jsou králíci nebo psi, mohou díky těmto svalům pohybovat svými uchy nezávisle na sobě. I my lidé je stále máme, a tak někteří dokáží takzvaně střihat ušima. Tyto svaly ale nemají pro člověka žádný účel. 

3. Moudráky

Dříve lidé museli žvýkat rostliny a tuhé maso, aby získali dostatek živin a kalorií k přežití. Tehdy se k tomuto účelu hodily perfektně, ale dnes to již neplatí. Je známo, že v dnešní době je asi jen 5% lidí, kteří mají tyto zuby bezproblémové. My doufáme, že toto bude to první z našeho seznamu, co zmizí.

Pokračování na další straně.

- Reklama -