10 originálních zlepšováků pro každodenní život, které se vám určitě jednou budou hodit.

- REKLAMA -
- Reklama -

Neexistuje žádný manuál na to, jak se proplétat životem ze dne na den, který by měl zaručenou jistotu úspěchu. Každý tak trochu dělá, co může. V tomhle článku vám přinášíme deset tipů od lidí, kteří vymysleli jak si celé to životní lopocení trošku zpříjemnit.

1) Když vám v restauraci chutnalo a byli jste spokojení i s obsluhu, nechte si zavolat manažera podniku a poděkujte mu.

Lidi jsou zvyklí často “řešit věci” jen v negativních případech: když se něco nezadaří, nepovede, někdo udělá něco špatně…pak si rádi stěžujeme u vedení. Měli bychom to ale umět i v opačném případě: vy budete mít dobrý pocit a pro manažera to bude mít povzbuzující a podpůrný účinek, že práci odvádí se svým týmem dobře. Neměli bychom na to zapomínat.

2) Když uděláte chybu, je fér si to přiznat a omluvit se.

Lidi si víc váží těch, kteří se zcela lidsky občas mýlí a uvědomí si to, než těch, kteří se tváří že jsou neomylní a morálně nezdolní. Přiznat si chybu není slabost, ale ctnost.

3) Jedna učitelka přišla na zajímavý způsob, jak vytvořit klidnou a tichou atmosféru ve skupině školních dětí.

Poprosila je, aby jí ukázali své “naslouchací a sedící svaly”. Děti pak po celý zbytek výuky seděli, jak nejlépe mohli a předháněli se, kdo bude aktivněji naslouchat. Je to důkaz toho, že i “příkazy” a zdánlivě direktivní nařízení se dají podat pozitivní formou a všemu to prospěje.

4) Tohle je trochu pracovní rada: když někam jdete, vždycky kráčejte s cílem.

I kdyby ten cíl byl dojít si na záchod nebo se podívat z okna: když působíte zaneprázdněně, málo kdo vás vyruší z vašeho soustředění.

Člověk občas potřebuje klid a tohle je takový malý pasivní způsob, jak si jej u svých kolegů a kolegyň “vynutit”.

5) Když držíte v rukou krabici s pizzou, dostanete se kamkoliv.

Tohle je ozkoušený trik mnoha lidí, poslíčka s pizzou nikdo nikdy nezastaví: všichni totiž chápou, že teplý pokrm se musí dostat tam, kam je potřeba. S krabicí pizzy v ruce se tak dostanete na nevídaná místa a to zdarma a s respektem ostatních.


Pokračování na další straně


1
2
( 1 z 2 ) Další »
- REKLAMA -

Další témata
ZDROJEmefka.sk
SHARE